wtorek, 18 września 2012

Na ciastko francuskie z serem!

Dzisiaj ochota naszła na pyszne ciastko francuskie z serem. Kiedyś w liceum było to przeze mnie nazywane drożdżówką francuską, bo było obok innych drożdżówek w  licealnym sklepiku. A z tego co pamiętam to Pani, która tam sprzedawała nazywała tą pyszną słodkość rożkiem francuskim. Ale mniejsza o to jak się to nazywa.

Najważniejsze że jest z pysznego ciasta francuskiego i w środku ma pyszną masę z sera białego. Te zapamiętane przeze mnie ciastko francuskie bardzo się kruszyło a raczej sypało, ale nigdy nie było to irytujące, bo smak pozwalał zapomnieć o wszystkim innym.

Poniżej takie ciasteczko:

Źródło: http://zachcialomisiegotowac.blox.pl/2009/01/Ciastka-francuskie-z-serem.html

5 komentarzy:

 1. ale cudnie i smacznie wygląda !

  OdpowiedzUsuń
 2. mi też się bardzo podoba, ale szczerze mówiąc jeszcze takiego nie jadłam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szanowni Państwo!

  Jestem studentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie A.Mickiewicza na specjalności Nowe Media. Prowadzę badanie naukowe dotyczące blogów kulinarnych w Polsce. Wszystkich autorów blogów kulinarnych zachęcam do wypełnienia ankiety. Zajmie to Państwu jedynie ok. 1 - 2 minut. Wyniki zostaną zaprezentowane w pracy naukowej dotyczącej charakterystyki bloga jako nowej formy komunikacji społecznej.

  Ankieta dla autorów blogów kulinarnych: www.ebadania.pl/97797035d63e99d8

  Dziękuję za poświęcony czas,
  Agata Ornafa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne, wygląda kusząco. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szanowni Państwo,
  w imieniu marki Almette chciałbym serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w konkursie "Almette. Inspirujący Smak Natury". Do wygrania kulinarna podróż do Toskanii! Wystarczy chwila na stworzenie przepisu z użyciem ulubionego serka Almette, a to może Ty poczujesz smak słonecznej Italii!
  Szczegóły oraz regulamin znajduje się tutaj: https://apps.facebook.com/inspirujacy-smak/?fb_source=bookmark_apps&ref=bookmarks&count=0&fb_bmpos=2_0

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń