poniedziałek, 1 września 2014

Właściwości olejku kokosowego

Olejek kokosowy korzystnie wpływa na nasze serce. Pomimo dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych jego skład poprawia jego funkcjonowanie. Zawiera on około 50% kwasu laurylowego, który pomaga w zapobieganiu różnym chorobom serca, takim jak wysokie poziomy cholesterolu we krwi oraz wysokie ciśnienie krwi. Nasycone tłuszcze zawarte w oleju kokosowym nie są szkodliwe, jak powszechnie znajdują się w olejach roślinnych.
Olej kokosowy nie prowadzi do zwiększenia stężenia cholesterolu frakcji LDL, za to zmniejsza ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych, a tym samym pomaga w zapobieganiu miażdżycy.  

Pielęgnacja skóry

http://zywnoscbio.pl/woda-kokosowa/
Olej kokosowy jest doskonałym olejkiem do masażu dla skóry. Działa on jako skuteczne nawilżenie wszystkich typów skóry, w tym skóry suchej. Korzyść z oleju kokosowego na skórę jest porównywalna z olejkiem mineralnym. Na szczęście, jak w przypadku oleju mineralnego, nie ma możliwości jakichkolwiek niepożądanych skutków ubocznych na skórze ze stosowania oleju kokosowego. Olejek kokosowy jest więc bezpiecznym rozwiązaniem do zapobiegania suchości i łuszczenia się skóry.

1 komentarz:

  1. Też słyszałem, że podobno jest bardzo dobrym nośnikiem kwasów nasyconych i wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Z powodzeniem można go włączyć do odpowiedniej diety, którą znajdziemy chociażby na stronie idietetycznie.net. Powodzenia w walce z nadmiarem kilogramów :)

    OdpowiedzUsuń